DRUK OFFSETOWY
Drukarnia offsetowa


Druk offsetowy zalecany przy druku głównie w przypadku realizacji dużych nakładów. Jest zdecydowanie tańszy przy dużej ilości drukowanych prac. Jest to technika charakteryzująca się bardzo wysoką jakością oraz precyzją w odwzorowaniu przygotowanego projektu. Ponadto technika ta gwarantuje dużą elastyczność wyboru drukowanych formatów.

Zatem podstawową zaletą, jaką może poszczycić się drukarnia offsetowa jest opłacalność druku offsetowego przy wysokich nakładach oraz jego wysoka jakość. Ta technika umożliwia również druk na nietypowych materiałach. W samym procesie drukowania druk offsetowy pozostawia dużą swobodę w manipulowaniu kolorami. Ponadto istnieje możliwość stosowania dowolnej liczby kolorów dodatkowych, takich jak na przykład złoty. W druku offsetowym nie jesteśmy ograniczeni do standardowych kolorów CMYK. Jest on również bardzo opłacalny w druku w jednych oraz dwóch kolorach.

Druk cyfrowy jest natomiast polecany wtedy, gdy nakłady są na tyle małe, że stosowanie druku offsetowego nie jest opłacalne. Jego typowe zastosowanie to krótkie serie materiałów na konferencje, materiały reklamowe i biznesowe, raporty itp.

<< Powrót

 Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 by DrukarniaWarszawska.pl